Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

II Wiosenne Sprzątanie Lasu w Nadleśnictwie Mińsk.

II Wiosenne Sprzątanie Lasu w Nadleśnictwie Mińsk.

W sobotę 22.04.2017 r. odbyło się II Wiosenne Sprzątanie Lasu w Nadleśnictwie Mińsk. Przed stadionem na ul. Sportowej stawiła się grupa ludzi dla, których czysty las jest wartością ważną w pojmowaniu świata i przyrody. Po krótkim przywitaniu i wprowadzeniu, uczestnicy podzieleni na cztery grupy ruszyli do lasu żeby sprzątnąć to co pozostawili ludzie mający zamiłowanie do ozdabiania lasu butelkami i innego rodzaju śmieciami. Chociaż pogoda w sobotę była tylko „dobra" udało nam się zebrać 1,5 kontenera śmieci, a przy okazji pospacerować w okolicznościach wiosennej przyrody.

Następnie wszyscy troszkę przemarznięci spotkaliśmy się przy grillu na grochówce i kiełbasce, żeby podyskutować co wprowadzić do porządku działań akcji w przyszłym roku.

Nadleśnictwo Mińsk składa serdeczne podziękowania za inicjatywę i współpracę w organizacji i przeprowadzeniu wydarzenia Pani Ewelinie Bandych i Panu Rafałowi Czerechów oraz wszystkim Państwu, którzy poświęcili czas na przywrócenie naturalnego wyglądu mińskim lasom.

Szczególne podziękowania dla Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki za zorganizowanie odbioru zebranych śmieci, a firmie „Gościniec Goździejewski" za przygotowanie posiłku dla uczestników sprzątania.

 

Zapraszamy za rok na III edycję „Wiosennego Sprzątania Lasu".