Web Content Display

Zmarł Dariusz Giersz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 31 maja odszedł od nas w wieku 56 lat wieloletni Leśniczy leśnictwa Poręby w Nadleśnictwie Mińsk

Ś. P. Dariusz Giersz

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 03.06.2016r. mszą świętą w kościele p.w. Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościelna 1 o godzinie 12:30.

 

Pan Dariusz Giersz był wieloletnim, zasłużonym pracownikiem Lasów Państwowych. Pracę rozpoczął 1 marca 1985 r. jako podleśniczy Leśnictwa Stanisławów. Następnie objął stanowisko leśniczego Leśnictwa Stanisławów, a potem leśniczego Leśnictwa Poręby. Jako leśniczy leśnictwa Poręby w Nadleśnictwie Mińsk wykazywał się ogromnym zaangażowaniem w służbie na rzecz gospodarki i ochrony Lasów Państwowych i Niepaństwowych oraz w promowaniu polskiego leśnictwa.

W roku 2010 za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska Postanowieniem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Poza wyróżniającą się postawą w działalności Nadleśnictwa Mińsk wielokrotnie reprezentował Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie w różnych imprezach sportowych o charakterze ogólnopolskim.  Propagowanie sportu zaowocowało licznymi osiągnięciami. Był trzykrotnym indywidualnym Mistrzem Polski w tenisie stołowym leśników, oraz Mistrzem Polski leśników w grze podwójnej w tenisie stołowym.

Przez wiele lat trenował grę w tenisa stołowego i występował w II lidze.

Uhonorowaniem jego dorobku sportowego była Brązowa Odznaka za zasługi dla sportu nadana przez Ministra Sportu oraz Srebrna Odznaka zasłużonego dla tenisa stołowego.

Leśniczy Dariusz Giersz był również działaczem Polskiego Związku Łowiectwa w Siedlcach. W ramach ofiarnej służby na rzecz gospodarki łowieckiej pełnił funkcję członka komisji odwoławczej wyceny trofeów przy ZO PZŁ w Siedlcach.

Leśniczy Dariusz Giersz wielokrotnie reprezentował Nadleśnictwo Mińsk i Regionalną Dyrekcję LP w Warszawie w zawodach Leśników w Strzelectwie Myśliwskim.

Uwielbiał podróże, szczególnie bliskie były mu kraje położone na wschodzie - Ukraina, Gruzja, Armenia. Był zapalonym audiofilem, fascynował go jazz.

Całej załodze Nadleśnictwa Mińsk będzie bardzo brakować jego poczucia humoru i podejścia do życia. Zawsze będzie żyć w naszej pamięci.

Materiały do pobrania

Widok zawartości stron

Akcja sprzątanie lasów wokół Mińska Mazowieckiego "Wyprawa - poprawa"

                7 maja 2016 r. o godz. 10  00 w pięknych okolicznościach przyrody została przeprowadzona pierwsza społeczna akcja sprzątania mińskich lasów. Na zbiórce stanęli ludzie, którym bliska jest ojczysta przyroda, po to aby aktywnie spędzić czas a jednocześnie sprzątnąć śmieci pozostawione przez naszych bliźnich w lesie.  Pomysłodawcą akcji był Pan Rafał Czerechów, pomysł wsparło Nadleśnictwo Mińsk organizując worki, rękawiczki i samochód do zwożenia śmieci, a aktywnością i chęcią zrobienia dobrego wykazali się: członkowie Mińskiego Klubu Biegacza "Dreptak", skauci z Royal Rangers Polska, myśliwi z Koła Łowieckiego "Zryw", radni, a przede wszystkim mieszkańcy miasta, często całymi rodzinami.

            Efekt naszej pracy to zebrane 2 kontenery śmieci, oczyszczony kawał lasu i radość z dobrej zabawy w miłym towarzystwie.

            Na zakończenie leśnicy zaprosili zgromadzonych na pieczone kiełbaski, dzieci, nasi najmilsi przyjaciele otrzymały "leśne krówki" i drobne upominki.

            Przy posiłku był czas na podsumowanie, rozmowę, pojawiły sie również pomysły na dalszą współpracę z czego jestem bardzo rad. Robert Milewski.